Chociaż zwyczaj wysyłania widokówek nieco się zatarł, to nadal jest praktykowany. Ten drobny gest ma w sobie bowiem odrobinę magii, której nie sposób się oprzeć. Budzi także pozytywne emocje. Jeśli się tutaj znalazłeś, to zapewne i Ty rozważasz taką formę kontaktu z bliskimi. Sprawdź więc, jak napisać pozdrowienia na pocztówkę. Wszystkie niezbędne wskazówki znajdziesz poniżej.
Dlaczego warto wysłać pozdrowienia z wakacji?
Wiele osób stawia na proste rozwiązania. Tym samym do napisania pozdrowień wybiera krótką wiadomość tekstową wysłaną za pomocą smartfona. Taka forma jest jednak na tyle oklepana, że szybko bywa zapomniana. Warto zatem postawić na coś bardziej oryginalnego, jak np. pozdrowienia na pocztówce.
Ten bardzo miły gest świadczy o Twoim zaangażowaniu. Jest także dowodem na to, że pamiętasz o danej osobie nawet wtedy, kiedy dzieli Was odległość. To zatem znakomity wyraz życzliwości, który może stać się pamiątką na lata. Wbrew pozorom wysłanie pocztówki nie jest czasochłonne. Opłaca się więc wykorzystać ten sposób, by podzielić się swoimi wrażeniami z podróży.
Jak napisać pozdrowienia na pocztówkę?
W sieci znajdziesz całą masę gotowych tekstów, które możesz umieścić na swojej widokówce. Dozwolone jest ich wykorzystanie. Musisz jednak wiedzieć, że zdecydowanie lepiej prezentuje się samodzielnie przygotowana treść. To właśnie dlatego pragniemy pokazać Ci, jak napisać pozdrowienia na pocztówkę.
Po pierwsze, korespondencja tego typu ma z reguły lekki i niezobowiązujący charakter. Nie musisz więc umieszczać formalnych zwrotów i sformułowań – chociaż ostatecznie dużo zależy od relacji, jaka łączy Cię z adresatem. Podczas formułowania treści skup się przede wszystkim na pozdrowieniach i krótkim streszczeniu pobytu. Nie poruszaj ważnych tematów. Pocztówka nie ma koperty, a więc każdy będzie miał do niej wgląd. Ma być krótko i zwięźle – zwłaszcza że miejsce na treść jest ograniczone.
Schemat pozdrowień powinien wyglądać następująco:
– odpowiedni zwrot grzecznościowy,
– krótka informacja o miejscu, w którym jesteś i atrakcjach,
– opisanie swoich wrażeń z pobytu,
– końcowy zwrot grzecznościowy, jak np. pozdrawiam, przesyłam całusy itp. (tutaj ponownie ważny jest rodzaj relacji),
– podpis.
Możesz też zawrzeć dopisek PS, czyli post scriptum, w którym umieścisz dodatkowe informacje.
Trzymając się tych wskazówek, z łatwością stworzysz unikalne pozdrowienia na pocztówkę. Po odpowiednią kartkę zajrzyj natomiast do naszego e-sklepu – wybór jest naprawdę szeroki!